Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on pinterest

لحظه‌ها | صاعقه

اگر خودمان را با دیگران مقایسه کنیم، از آنچه هستیم و آنچه داریم، نمی‌توانیم لذت ببریم. البته، این امکان همیشه وجود دارد که کسی باهوش‌تر، سریع‌تر، یا حتا جذاب‌تر از ما باشد. ما همیشه ظاهر کار را می بینیم و تصورات ما هم براساس ظاهر بیرونی شکل می گیرد. به یاد داشته باشیم که این مقایسه‌ها فقط باعث اذیت و آزار خودمان می‌شوند.
آیا شما هم عادت کرده‌اید که مدام خودتان را با دیگران مقایسه کنید؟

داستانِ لحظه‌ها را برای بچه‌های نازنین خود بخوانید تا متوجه شوند که در جایگاه خودشان چقدر مفید، موثر و زیبا هستند.

دانلود: لحظه‌ها (1411 دانلود)
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on pinterest

این پست دارای 3 نظر است

 1. محمد حلیم کاظمی

  بیشتر از پیش برای همه شما آرزوی موفقیت دارم کارهای عالی شما آرزوی همیشگی ام بوده به امید آبادی سر زمین خسته ی افغانستان.

  1. حضرت وهریز

   ممنون تان و در این امیدواری‌ ما هم شریکیم.

 2. علي رحيمي

  وقتی داستان های زیبای گهواره را در صنف برای بچه های خوب، می خوانم، همه بچه ها با اصرار از من می پرسند: “از کجا می توانیم این داستان ها بخریم؟”
  بعد از سکوت طولانی لبخند می زنم و می پرسم: “قشنگ است؟” همه با یک صدا فریاد می زنند: “آری، خیلی قشنگ اس. صبا بازم برای مان بخوانین.” دو باره با اصرار می گویند: “جواب ندادین از کجا بخریم؟”
  آه می کشم و می گویم: “بچه های عزیز، دعا کنین که افغانستان “صلح” بیاید که همه برگردیم و این داستان های زیبا را در خانه با هم بخوانیم. همه یک صدا می گویند: “ما صلح می خواهیم.” چشمانم پراشک می شود و زنگ تفریح به صدا در می آید. از صنف خارج می شوم.
  برای همه ی کسانیکه موسسه ی گواره رهبری می کنند و برای کودکان کاری انجام می دهند، از عمق دلم درود می فرستم. دست تان درد نکند.

دیدگاهتان را بنویسید

مطالب مشابه
مطالب بیشتر