کارگزاران گهواره

Zabih Mahdi

ذبیح مهدی

سِمت: نویسنده و بنیان‌گذار
شماره تماس: +۹۳ ۷۰۰ ۲۸۶ ۲۲۶
ایمیل: zabih.mahdi@gahwara.com

متولد ۱۳۶۷ در افغانستان، نویسنده‌ی داستان‌‌های کوتاه و علاقمند ادبیات است. از ذبیح چند داستان کوتاه و چند قصه برای کودکان منتشر شده است. مجموعه‌ی داستانِ چاه آخر، حاوی چهار داستان او است که طی سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ منتشر شده‌اند. مقالاتی به انگلیسی و ترجمه‌هایی از انگلیسی به فارسی دارد و برای رسانه‌های فارسی زبان نیز مقاله نوشته است. ذبیح بنیانگذارِ گروه گهواره است.

ذبیح مهدی

نویسنده و بنیان‌گذار
حضرت وهریز

حضرت وهریز

سِمت: سردبیر و عضو مؤسس گهواره
شماره تماس: +۱ ۶۴۷ ۴۶۷ ۷۱۸۸
ایمیل: hazrat.wahriz@gahwara.com

حضرت وهریز در سال ۱۳۴۹ به دنیا آمد. آموزش‌های ابتدایی را در مسجد آغاز کرد و پس از ختم مکتب در مؤسسه‌ی کارگری، وارد دانشکده‌ی ادبیات دانشگاه کابل شد. تحصیلات خود را در رشته‌ی زبانشناسی و پیداگوژی در دانشگاه زبانشناسی پیتی‌گورسک/ فدراسیون روسیه در سال ۱۳۷۵ به پایان رساند. وهریز همکاری با رسانه‌ها را در سال ۱۳۶۴، وقتی شاگرد مکتب ابتدایی بود، آغازکرد و از آن زمان تا کنون به عنوان روزنامه‌نگار، مامور وزارت های فرهنگ، خارجه و استاد در دانشگاه‌های متعدد کار کرده است. او سردبیر و از مؤسسان گهواره است. او یک دختر و سه پسر دارد.

حضرت وهریز

سردبیر و عضو مؤسس گهواره
Monir Ahmad

داکتر منیراحمد

سِمت: دبیر بخش پشتو
ایمیل: monir.ahmad@gahwara.com

دکتور منیراحمد در شهرکابل متولد شد و تحصیلات ابتدایی را در لیسه‌ی غازی فرا گرفت. در دهه‌ی هشتاد قرن بیستم مصروف تحصیل در انستیتوت طب مسکو بود و هم‌زمان به ترجمه‌ی کتاب و فلم‌های هنری از زبان روسی به فارسی دری و پشتو می‌پرداخت. او کتابِ مسافرت بقه، نوشته‌ی و. گارشین را در سال ۱۹۸۴ ترجمه کرد که اخیراً توسطِ گهواره بازنشر شد. دکتر منیراحمد در دهه‌ی هشتاد میلادی، چندین جلد کتاب را از زبان روسی برای کودکان افغانستان ترجمه و منتشر کرد.

او تحصیلاتش را تا سرحد دکتورا تکمیل کرده، فعلاً در دانشگاه/ پوهنتون اوتاوا مشغول تحقیقات علمی است و در کنار آن با گهواره نیز همکاری دارد. دکتر منیراحمد یکی از بنیانگذاران و دبیرِ بخش پشتوی گهواره است.

داکتر منیراحمد

دبیر بخش پشتو
Freshta Mahdi

فرشته مهدی

سِمت: عضو مؤسس و مدیر اجرایی
شماره تماس: +۹۳۷۹ ۱۷۲ ۴۳۷۳
ایمیل: freshta.mahdi@gahwara.com

متولد سال ۱۳۶۸ در ایران، نویسنده و شاعر ادبیات کودک است. از فرشته یک داستان و یک شعر کودکانه که ترجمه‌ای از شعر انگلیسی است، منتشر شده است. او از اعضای بنیان‌گذار گهواره بوده و حالا مشغول نوشتن، ترجمه و سرایش شعر برای کودکان افغانستان می‌باشد.

فرشته مهندس نقشه‌برداریِ زمین است و پولی‌تخنیک کابل را در سال ۱۳۹۳هـ به پایان رساند.

فرشته مهدی

عضو مؤسس و مدیر اجرایی
تقی وحید، Taqi Vaheed

تقی وحید

سِمت: طراح و صفحه‌آرا
شماره تماس: ۰۷۸۶۴۶۲۶۷۵
ایمیل: taqi.vaheed@gahwara.com

متولد ۱۳۶۹ در غزنی است. در کودکی همراه با خانواده به هرات رفت و با توجه به شرایط، آموزش‌های ابتدایی را نزد پدر آموخت. مکتب را در لیسه‌ی انقلاب اسلامی شهر هرات به پایان رسانده است. از دوران مکتب به طراحی کتاب و مجلات پرداخت. همراه با دوستانش در مکتب، ماهنامه‌ی «تباشیر» را منتشر می‌کرد. به مدت ۳ سال سردبیر و طراح مجله‌ی کودکانه‌ی «الفبا» بود. از همان زمان تا اکنون به طراحی و ویراستاری کتاب و مجلات می‌پردازد. تقی لیسانس مهندسی کامپیوتر از مؤسسه تحصیلات عالی خواجه عبدالله انصاری است.

تقی وحید

طراح و صفحه‌آرا
رستم رمضانُف

رستم رمضانُف

سِمت: نقاش و تصویرگر
ایمیل: rostam@gahwara.com

رستم رمضانف در سال ۱۹۶۷ در تاشکند اوزبکستان به دنیا آمد. او در سال ۱۹۹۱ درس‌هایش را در رشته‌ی انیمیشن در مسکو به پایان رساند. از همان سال، کار حرفه‌ای‌اش را به عنوان نقاش کتاب کودک و نویسنده‌ی قصه برای کودکان آغاز کرد. رستم ده‌ها کتاب قصه به زبان روسی در روسیه و اوزبکستان منتشر کرده است. بر اساس برخی از قصه‌های او فیلم انیمیشن ساخته شده است. از آن جمله می‌توان از این فلم‌ها نام برد: موزارت، میخ، دندان شیری، من کیستم؟، ماکیان سفید و غیره. فیلم‌های او برنده‌ی جوایز متعددی شده‌اند از جمله: جایزه‌ی اصلی ببر طلایی در سال ۲۰۱۰، گزیده‌ی داوران ۲۰۱۱ در مینسک و جایزه‌ی هیروشیما.

رستم رمضانف همکاری‌اش را با گهواره از سال ۲۰۱۸ آغاز کرده است.او ازدواج کرده و با زن و سه فرزندش در مسکو زندگی می‌کند.

رستم رمضانُف

نقاش و تصویرگر
Walwala Dehqan

ولوله دهقان

سِمت: مترجم
شماره تماس: ۰۷۳۰۳۵۰۸۷۸
ایمیل: walwala.dehqan@gahwara.com

ولوله دهقان متولد سال ۱۳۷۶ خورشیدی در شهر پلخمری ولایت بغلان است.

او دروس خود را تا حد بکلوریا در مکتب لیسه حوا پلخمری در سال ۱۳۹۳ به پایان رسانید و در سال ۱۳۹۷-۱۳۹۶ تا مقطع ۱۴ پاس تربیه معلم ولایت بغلان در رشته زبان و ادبیات پشتو ادامه‌ی تحصیل داد.

ولوله از یک سال بدینسو به حیث مترجم زبان و ادبیات پشتو با گروه گهواره همکار می‌باشد.

ولوله دهقان

مترجم
غلامرضا حبیبی

غلامرضا حبیبی

سِمت: نویسنده و تصویرگر
شماره تماس: ۰۰۹۸۹۱۲۳۷۸۴۸۱۲
ایمیل: taha.tvworks@gmail.com

تحصیلات:
تحصیلات دانشگاهی: کارشناسی ارشد کارگردانی انیمیشن
تخصص:
تخصص در گروه سنی: خردسال، کودک، نوجوان
عناوین شغلی: کارشناس رسانه، منتقد و تحلیلگر، فیلمنامه نویس، کارگردان نمایشی (هنری), طراح عروسک، طراح دکور، گرافیست، تیتراژ و وله، کارگردان کلیپ و وله، تهیه کننده، انیماتور استاپ موشن، کارگردان انیمیشن، سوپروایزر انیمیشن، گگ من، طراح شخصیت، طراح استوری بورد، طراح بک، مدرس طراحی و کارگردانی انیمیشن و تهیه کنندگی تلویزیون
تولیدات رسانه ای: تلویزیونی، سینمایی، انیمیشن، تهیه کننده ارشد سازمان صدا و سیما – نویسنده، طراح و کارگردان انیمیشن. کارتونیست، گرافیست و مصور ساز کتاب کودک. فارغ التحصیل کارشناسی کارگردانی انیمیشن از دانشکده صدا و سیما و کارشناسی ارشد کارگردانی انیمیشن از دانشگاه هنر. برنامه ساز خردسال (غنچه های ایران) در شبکه جام جم – کودک (بادبادک شبکه تهران – صبح بخیر بچه ها «شادونه» – موتور امداد ۳ – شکوفه های بهاری شبکه ۲ «گل باغ خورشید» شبکه قرآن) نوجوان (سی + یک سالگرد انقلاب اسلامی – نوجوان، امروز، فردا «برنده جایزه به عنوان بهترین برنامه تلویزیونی در بخش بین الملل جشنواره اتحاد کشورهای اسلامی – بچه های مسجد شبکه ۲) مهر و آب شبکه تهران – مستند برسی ادبیات کودک و نوجوان شبکه سحر گروه زبان فرانسه) تهیه کننده و کارگردان انیمیشن های: – دشمنان سلامتی (اولین انیمیشن دیجیتال دانشکده صدا و سیما به عنوان پایان نامه پخش از شبکه دو سیما در برنامه انسان، علم، آینده) – نغمه های کودکانه (هم زمان با آموزش و راه اندازی واحد کامپیوتر انیمیشن مرکز گیلان شبکه باران) با تکنیک تلفیق ۲D, 3D در ۳۰ قسمت … به عنوان اولین واحد تولید کننده انیمیشن کامپیوتری در بین مراکز استانی. برنده چندین جایزه در بخش های مختلف کارگردانی و نویسندگی … پخش از شبکه ۲) – ماجراهای تی تی (کتاب به همراه CD ویژه خردسالان اولین تولید کتاب CD در سازمان) – مبارزه با مواد مخدر (با تکنیک ۲D) – دختر و ابر (به عنوان کارگردان دوم همکاری با استاد حمیدرضا حافظی به سفارش مرکز مهاباد) – سفر به سرزمین اعداد (در ۱۳ قسمت پخش از شبکه یک و یک اثر سینمایی برنده پروانه زرین و جایزه نقدی از جشنواره سینمایی کودک و نوجوان همدان) – طراحی و ساخت زیر نویس و وله برای شبکه های (دو – سلامت – الکوثر) – نویسندگی و کارگردانی هنری و طراحی کاراکترها و فضاهای انیمیشن ۳D (صرفه جویی در مصرف آب به سفارش سازمان آب و فاضلاب …… در دست تولید!) – ساخت بیش از ۳۰ تیزر تلویزیونی (انیمیشن و زنده انیمیشن) در بخش خصوصی – گرافیست مجلات و نشریات کودک (شاهد کودک و نوجوان) – مدرس انیمیشن و هنر (دبستان – هنرستان و دانشگاه) – ارزیاب و کارشناس تخصصی برنامه های کودک و نوجوان و انیمیشن (معاونت سیمای استانها – معاونت سیما – معاونت برون مرزی) – همکاری با وزارت آموزش و پرورش در طراحی دروس کارگردانی انیمیشن هنرستانهای کشور. – همکاری در طراحی پودمانهای انیمیشن دانشگاه های علمی و کاربردی کشور. مدیر اسبق گروه کودک و نوجوان شبکه قرآن.
سوابق و فعالیت ها:
سوابق کاری: مدیر و موسس واحد کامپیوتر انیمیشن مرکز گیلان (شبکه باران) – کارشناس و ارزیاب تولیدات (کلیپ، انیمیشن و برنامه های کودک و نوجوان) در امور مجلس و استانهای صدا و سیما – مدرس هنر و انیمیشن در آموزش و پرورش استان تهران (مناطق ۱۲ و ۱۴) و آموزش عالی – تهیه کننده در شبکه های ۵، سحر، الکوثر و ۲ سیما – گرافیست و طراح مجلات شاهد کودک و نوجوان و مجله ایثارگران صدا و سیما – مصور ساز کتاب کودک و همکاری با ناشرین کودک – مدیر گروه کودک و نوجوان شبکه قرآن و تهیه کننده ارشد سیما (شبکه دو).
مشغول به فعالیت در: نویسندگی و تهیه کنندگی برنامه های کودک و نوجوان و تولید انیمیشن سفارش بخش خصوصی و داخل سازمان.
افتخارات و اختراعات:
افتخارات و جوایز: برنده لوح تقدیر و تندیس جشنواره سیمای استانها برای: – بهترین طراحی عروسک «ماجرا های نمکی» جشنواره شیراز – بهترین کارگردانی انیمیشن «نغمه های کودکانه» جشنواره آبادان – برترین نویسندگی انیمیشن و کارگردانی جشنواره یزد – برترین کارگر دانی انیمیشن «راویان نور» جشنواره اردبیل – برترین طرح فیلمنامه انیمیشن «سفر به سرزمین اعداد ۲″ جشنواره کرمانشاه برنده لوح تقدیر جایزه نقدی و تندیس از جشنواره رادیو تلویزیونهای کشورهای اسلامی (اتحاد) به عنوان برترین ابرنامه نوجوان» نوجوان، امروز، فردا ” برنده لوح تقدیر، جایزه نقدی و تندیس ” پروانه زرین ” از جشنواره فیلم کودک و نوجوان همدان به عنوان برترین اثر ویدئویی ( زنده، انیمیشن) ” سفر به سر زمین اعداد ۱ ” – مصور سازی بیش از ۴۰ عنوان کتاب کودک برای داخل و خارج از کشور همکاری با ناشرین داخلی و خارجی.
اختراعات و نوآوری ها: ارائه اولین انیمیشن دیجیتال دانشکده صدا و سیما ( ۱۳۷۳) – موسس اولین واحد کامپیوتر انیمیشن مراکز استانی مرکز گیلان ( شبکه باران) و آموزش به جوانان استان گیلان – اولین دانشجوی فارغ التحصیل انیمیشن که در دو مقطع کارشناسی و ارشد که پایان نامه اش را شخصا تهیه نمود و به فروش رساند و اینکه پایان نامه اش بلافاصله از تلویزیون پخش شد.
دوره ها:
دوره‌های گذرانده شده: کارگردانی – مدیریت تولید – طراحی گریم – طراحی دکور – تهیه کنندگی تلویزیون
دوره‌هایی که می‌توانید تدریس کنید: طراحی فضا و کاراکتر در انیمیشن

غلامرضا حبیبی

نویسنده و تصویرگر
منصوره خلیلی

منصوره خلیلی

سِمت: طراح وب
شماره تماس: ۰۰۹۸۹۳۵۵۴۴۶۰۱۹
ایمیل: mansoure.khalili@gahwara.com

منصوره خلیلی متولد سال ۱۳۶۳ در مشهد هست تحصیلات خود را در هنرستان و دانشگاه با رشته ی نرم افزار در مشهد ادامه داد. منصوره از ابتدای گهواره در طراحی وبسایت با گهواره همکاری نموده است.

منصوره خلیلی

طراح وب
زکیه روشن

زکیه روشن

سِمت: نویسنده
شماره تماس: ۰۷۹۴۴۰۶۰۰۰

زکیه روشن متولد ۱۴ اپریل ۱۹۸۰ در ولایت دایکندی است. تعلیمات ابتدایی را در (مکتب ایرانیان برای مهاجرین افغان در کویته) و تعلیمات متوسطه را در (مکتب و کالج پاکستانی در کویته) سپری کرده است. او دارای لیسانس حقوق و دانشجوی ماستری در رشته‌ی حقوق بین‌الملل می‌باشد. او در مهاجرت به عنوان معلم خدمت کرده است و پس از بازگشت به افغانستان در نهادهای دولتی و خصوصی ایفای وظیفه کرده است. روشن از اعضای گروه گهواره است.

زکیه روشن

نویسنده
Mohammad Hasan Tolqin

محمد حسن تولقین

سِمت: دبیر بخش اوزبیکی گهواره
شماره تماس: ۰۷۹۱۵۵۸۰۰۰
ایمیل: hassan.tolqin2010@gmail.com

تولقین متولد سال ۱۳۶۴در ولایت فاریاب، نویسنده و مترجم است. لیسانس رشته زبان و ادبیات اوزبیکی دارد. تولقین مسوول بخش اوزبیکی گهواره می‌باشد. او تا حالا چندین عنوان کتاب  کودکانه را از فارسی به اوزبیکی ترجمه نموده است. او فعلا به‌عنوان خبرنگار بخش اوزبیکی دفتر سخنگوی رئیس جمهور کار می‌کند.

محمد حسن تولقین

دبیر بخش اوزبیکی گهواره
مهدی نایاب

مهدی نایاب

سِمت: مدیر ارشد مالی، عضو موسس - CFO
شماره تماس: +۳۳ ۰ ۷۸۳ ۳۲۲ ۰۰۵
ایمیل: mahdi.nayab@gahwara.com

مهدی نایاب متولد سال ۱۳۶۷ در شهر کابل و یکی از اعضای مؤسس گهواره می‌باشد. تحصیلات عالی را در دانشگاه پولی‌تخنیک کابل به پایان رسانده و نیز دارای دو مدرک کارشناسی ارشد در رشته مدیریت منابع انرژی و مهندسی نفت از فرانسه می‌باشد. هم اکنون به عنوان مترجم در گروه گهواره نیز فعالیت دارد.

مهدی نایاب

مدیر ارشد مالی، عضو موسس - CFO
ذبیح حیدری

ذبیح حیدری

سِمت: مشاور حقوقی
شماره تماس: ۰۷۸۶۰۰۵۰۰۴
ایمیل: zabih.haidari@gahwara.com

ذبیح حیدری متولد عقرب ۱۳۶۷ و دانش آموخته‌ی حقوق و علوم سیاسی دانشگاه کابل است. او ماستری خود را در رشته حقوق جزا و جرم شناسی به اتمام رسانده و در سال‌های اخیر عمدتاً روی مسایل حقوق کودک در دوایر عدلی و قضایی افغانستان می‌پردازد و تا به حال صدها پرونده‌ی مربوط به کودکان را بررسی و حل و فصل کرده است. او مشاور حقوقی ویژه‌ی حقوق کودکان در گهواره است.

ذبیح حیدری

مشاور حقوقی
نوید صدیقی

نوید صدیقی

سِمت: مترجم و عضو مؤسس
شماره تماس: ۰۰۸۶-۱۸۸۱-۱۳۶۷-۱۶۰
ایمیل: navid.seddiqi@gahwara.com

متولد سال ۱۳۶۷ در کابل، مترجم داستان‌های کوتاه از زبان‌های انگلیسی و جاپانی به فارسی برای کودکان و علاقمند ادبیات کودک است. نوید صدیقی مقاله‌هایی در ژورنال‌های بین‌المللی به نشر رسانده است. نوید صدیقی هم اکنون دانشجوی سال دوم دوره دکترا در دانشگاه نفت چین می‌باشد.

نوید صدیقی

مترجم و عضو مؤسس
علی مرادی

علی مرادی

سِمت: ویراستار
شماره تماس: ۰۰۹۳۷۹۴۱۳۸۶۸۲

علی مرادی در سال ۱۳۷۰ در جاغوریِ ولایت غزنی به دنیا آمده است. در سال ۱۳۸۸ مکتب را تمام کرد و در سال ۱۳۹۰ پس از سپری‌کردن امتحان کانکور، وارد دانشکده‌ی هنرهای زیبای دانشگاه کابل شد. او در رشته‌ی نمایش‌نامه و فیلم‌نامه‌نویسی تحصیل کرده و در سال ۱۳۹۳ از دانشگاه کابل فارغ شد. علی مرادی فعلاً به حیث ویراستارِ کتاب‌های کودک در گهواره مشغول کار است.
داستان‌های کوتاه و مقالاتی از او در مجله‌های مختلف منتشر شده است.

علی مرادی

ویراستار
سیامک هروی

سیامک هروی

سِمت: نویسنده و ویراستار

احمدضیاء سیامک هروی در نزدهم ثور ۱۳۴۶ در روستای خواجه ‌سرمق شهرستان انجیل ولایت هرات زاده شد. او مکتب را در هرات و کابل خوانده است و در رشته‌ی زبان و ادبیات روسی فوق‌لسانس دارد.
سیامک هروی به عنوان خبرنگار کار خود را از آژانس اطلاعاتی باختر شروع کرد و بعد به حیث مدیر مسوول روزنامه‌ی ملی انیس، مسوول بخش برنامه‌ها و استراتیژی و مسوول شعبه تولید دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان، معاون سخنگوی رییس جمهوری حامد کرزی، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه و نیز در سمت شارژدافیر و سرپرست سفارت افغانستان در لندن کار کرده است.
از سیامک هروی علاوه‌‌ بر نوشته‌ها و مقالاتی در مطبوعات چندین اثر داستانی نیز به نشر رسیده است. “مرغ تخم طلایی-مجموعه قصه‌های عامیانه”، “مرده‌های عصبانی- مجموعه طنز”، “اشک‌های تورنتو در پای درخت انار”، “گرگ‌های دوندر”، “تالان”، “سرزمین جمیله”، “گرداب سیاه”، “بازگشت هابیل”، “بوی بهی”، “دختران تالی” و “خدایان منسوخ” از جمله‌ی آثار او اند.

سیامک هروی

نویسنده و ویراستار
پرویز نبوی

پرویز نبوی

سِمت: مسئول ارتباطات
شماره تماس: ۰۷۹۳۷۰۳۰۲۸
ایمیل: a.parviz.nabavi@gahwara.com

پرویز نبوی در سال ۱۳۷۳ در شهر تهران به دنیا آمده است. فارغ لیسه‌ی محمدعلم فیض‌زاد و محصل رشته‌ی اقتصاد می‌باشد. علاقه‌مند فعالیت پیرامون مسائل مربوط به کودک است.

پرویز نبوی

مسئول ارتباطات
آرزو آریاپور

آرزو آریاپور

سِمت: سخنگو و مترجم
شماره تماس: ۰۰۳۵۸۴۶۹۵۲۷۵۷۸
ایمیل: arezo.ariapoor@gahwara.com

آرزو آریاپور متولد کابل است. او دوران کودکی و تحصیلات ابتدایی را در ایران گذرانده. تحصیلات عالی را در کشور فنلاند در دانشگاه لاپلند در رشته مستند سازی ادامه داده و در حال حاضر در زمینه فیلم و سینما فعالیت دارد.
آرزو از سال ۱۳۹۸ به عنوان سخنگو و مترجم با گهواره آغاز به همکاری کرده است.

آرزو آریاپور

سخنگو و مترجم