Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on pinterest

هر کودک یک کتاب – موسسه فرهنگی مطبوعاتی ایران

کاربران شبکه‌های اجتماعی به تازگی پویشی را با عنوان #هر_کودک_یک_کتاب دنبال می‌کنند که بسیار مورد توجه قرار گرفته است و کودکان با سه زبان فارسی، پشتو و ازبک را مورد هدف قرار می‌دهد. این پویش اجتماعی در اصل با هدف جمع‌آوری هزینه چاپ کتاب برای کودکان راه‌اندازی شده است و استقبال گسترده از آن باعث شده پس از مدتی کاربران فارسی زبان و ازبک هم آن را دنبال کنند.
از آنجایی که کودکان افغانستان، ساعت‌های زیادی از زندگی خود را مشغول به کار هستند و کمتر سراغ تحصیل می‌روند، این کمپین اجتماعی سعی می‌کند کودکان کار را با فضای علم و دانش آشنا کند و کتاب‌های مفید را در اختیار آنها بگذارد.
کمپین اجتماعی #هر_کودک_یک_کتاب نخستین بار توسط «گروه گهواره» راه‌اندازی شد که به‌صورت هدفمند هزینه چاپ کتاب به زبان فارسی، پشتو و ازبکی را جمع‌آوری می‌کند و با نویسندگان، شاعران، مترجمان، ویراستاران و… در ارتباط است تا بتواند حوزه کتاب کودک را بیش از پیش رونق دهد. هزینه‌هایی که در این پویش اجتماعی جمع‌آوری می‌شود برای چاپ و نشر کتاب در نسخه‌های کاغذی و الکترونیک صرف می‌شود و کودکان با سه زبان یاد شده می‌توانند از طریق هشتگ مذکور کتاب‌هایی را در حوزه شعر، افسانه، سرگرمی و معلومات عمومی در اختیار بگیرند.

ادامه خبر را در اینجا بخوانید.

Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on pinterest

دیدگاهتان را بنویسید

مطالب مشابه
مطالب بیشتر